Image and video hosting by TinyPic

Sto meczów w podróży autostopem dookoła świata - poznajcie historię prawdziwej pasjonatki

12 maja 2013 - 13:06


Mundial w Brazylii, derby Buenos Aires, Belgradu, Stambułu czy mecz Mariboru. Do tego jeszcze kolejne liczone w dziesiątkach, a może nawet i setkach, spotkania piłkarskie na całym świecie. Jedne na najwyższym poziomie i zaplanowane od A do Z, drugie – nieco spontaniczne i przypadkowe... Magdalena Warszawska z Łodzi rozpoczęła właśnie wyprawę życia. Blisko dwa i pół roku ciągłych podróży po świecie, obecność przynajmniej na stu meczach i podróże autostopem.

Wystartowała w ten weekend, po meczu ukochanego Widzewa w Poznaniu i obrała kierunek na Zachód, przez Wschód. Po spotkaniu z Lechem wyruszyła na Litwę, stamtąd do Moskwy na ostatni w tym sezonie domowy mecz CSKA, a potem przez Petersburg do Skandynawii. Bo tam, jak tłumaczy, liga trwa znacznie dłużej, niż w pozostałej części Europy.

- Nigdy nie bawiło mnie siedzenie na plaży i picie drinków z plastikowych kubeczków. Ja takich ludzi nazywam okołobasenowymi morświnami. Do Egiptu pojadę sobie po pięćdziesiątce. A teraz zamierzam spełniać marzenia, o podróży dookoła świata marzyłam od zawsze. Zresztą, w moim słowniku nie ma słowa „niemożliwe”. Wystarczy chcieć. A ja chcę i tą podróżą to udowodnię. Chciałam spróbować tego już wcześniej, ale mój ówczesny partner tego nie popierał. Bo za drogo. A przecież, żeby podróżować po świecie, nie trzeba mieć pieniędzy, można jeździć autostopem. Trzeba tylko mieć czas – opowiada Magda, dla przyjaciół „Poziomka”.

Jak zrodził się sam pomysł? To pytanie uważa za banalne, wszyscy je zadają. Ale że faktycznie może to wypalić, przekonała się na niskobudżetowej wyprawie na Maltę. Pojechała, mając w kieszeni osiem euro, a wróciła z dwudziestoma, bo w przerwach między zwiedzaniem pracowała na plantacjach przy zbieraniu arbuzów.

- Bywałam na stadionach w Stanach Zjednoczonych, w Rosji, na Ukrainie, kilku innych krajach europejskich, ale największe emocje zawsze dawał mi Widzewek – przyznaje „Poziomka”. Swój pierwszy mecz przy alei Piłsudskiego pamięta doskonale: rok 1996, mecz z Rakowem Częstochowa i wygrana 4:1. To była miłość od pierwszego wejrzenia.

- Nie mogę się doczekać Indonezji. Tam kibice na mecze wyjazdowe jeżdżą, siedząc na dachach pociągów i nikomu to niestraszne – mówi. Jeśli wszystko ułoży się po jej myśli, będzie tam za półtora roku. A wcześniej zaprasza swoich znajomych: skoro już planują wakacje, to niech wpadną tam, gdzie ona będzie. Przynajmniej, jak mówi, przywiozą pierogi i zdjęcia z meczów Widzewa.

- Niedawno w Warszawie dziewczyna z Legii zaczepiła mnie i zapytała, czy to ja jestem „Poziomka”. Zdjęła rękawiczkę i powiedziała: „Chapeau bas za to, co robisz. Mimo, że normalnie nie podałabym ci ręki, bo jesteśmy z dwóch antagonistycznie do siebie nastawionych spotkań, to masz taką samą pasję jak ja i cię szanuję”. Ale nie każdy taki jest. Dlatego o meczach, na których się pojawię, będę informowała z opóźnieniem – twierdzi Magda.

Na razie rozgłos jej pomaga. Ludzie po usłyszeniu historii są życzliwsi, sami proponują noclegi i transport, ktoś wyszedł też z ofertą sponsorską butów i sprzętu na podróż. Przed wyjazdem wystąpiła w prasie, radiu, a także programie TVP „Pytanie na śniadanie”. - Pani z telewizji poprosiła mnie jedynie, żebym nie szła do „Dzień Dobry TVN”, bo oni lubią podbierać gości. Spokojnie, odpowiadam, ani do TVN-u, ani do Gazety Wyborczej nigdy nie pójdę. To nie są media, które w obiektywny sposób pokazują pasję, którą kocham – mówi. - Był zresztą wywiad, z którego w trakcie nagrywania zrezygnowałam. Chcieli mnie włożyć w ramy dobrego, ułożonego kibica, który siedzi na trybunie A i co najwyżej macha szalikiem. Żadnych moich wypowiedzi, że jesteśmy patriotami, że race są bezpieczne. To, ich zdaniem, nie mogło pójść. Chcieli, żebym robiła herbatę w kuchni i tak zainteresowała ludzi. Podziękowałam. Jestem kibicem od siedemnastu lat, a bycie kibicem nie jest tak złe, jak to niektóre media przedstawiają. Do niedawna wszyscy myśleli, że każdy kibic to niewykształcony dres, który nie potrafi się wypowiedzieć, nie ma rodziny, pracuje w magazynie albo nie pracuje w ogóle, bo przecież kibice to banda złodziei i głupków. Ale cieszę się, że ludzie zmieniają o nas zdanie.

I jako przykład podaje własną mamę. Ona też kiedyś nie rozumiała kibicowskiej pasji, a dziś sama ogląda filmy z oprawami i dopingiem. A Magda? Właśnie rozpoczyna przygodę życia i, licząc na pomoc w podróży, przypomina motto spod Zegara: You’ll Never Walk Alone...







Wygrana lub zwrot gotówki - 222zł CASHBACK w Expekt




Tagi:

Komentarze

  • ~Z Widzewa :) (14.05.2013 20:47:17)
    Poziomka nie przejmuj się trolami nternetowymi. Szczęśliwej podróży Zuchu ;)

  • ~Polska kibolska (14.05.2013 03:22:42)
    I bardzo fajny pomysl ma laska.Szacun za odwage ale i tak tylko Legia (L)

  • ~Jimmy (13.05.2013 18:37:53)
    Zawsze będę stał po stronie Chrystusa. On jest wieczny i nieskończony, Kościół - doczesny i ludzki (choć często chciałoby się powiedzieć "nieludzki"). "Niezmienne" kościelne dogmaty na przestrzeni dziejów okazywały się - łagodnie mówiąc - dość zmienne, nieomylni papieże różnili się zdaniem. Co wybierzesz? Papieską złotą tiarę czy Jezusową biel szaty? ***Poza Kościołem nie ma zbawienia*** To nie są słowa Chrystusa. Zbawienia nie ma poza Bogiem. Cytat, który podałeś, również nie jest autorstwa Jezusa. Jest autorstwa Pawła, to on napisał Listy do Koryntian. Czyżbyś jednak rzeczywiście był wyznawcą religii o nazwie "pawlianizm"? Skoro stawiasz go wyżej niż Chrystusa i jednocześnie jesteś wyznawcą tezy o nieomylności Kościoła to jak pogodzisz następującą sprzeczność: ten sam Paweł w Pierwszym Liście do Tymoteusza pisze tak: "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością." (1 Tm 3, 2-5). Mąż jednej żony? A dogmat o celibacie? Powtarzam: zawsze stał będę po stronie Chrystusa bo On jest Bogiem.

  • ~Jimmy kłamiesz (13.05.2013 17:53:45)
    Ok, nie będę już więcej tracił czasu na przekonywanie Ciebie, że homoseksualizm jest grzechem. Ktoś Ci wpoił fałszywą dychotomię -Jezus tak - Kościół nie. To pycha. Naprawdę. Poza Kościołem nie ma zbawienia Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. Źródło: 1 Kor 6, 9–10 (wyd. II, 1971)

  • ~Jimmy (13.05.2013 16:39:05)
    @lama: Znamienne, że w całym swoim wywodzie pominąłeś jedno krótkie słówko: Jezus. ***Pan Bóg stworzył nas tak, że tylko w sakramentalnym związku faceta i babki życie seksualne jest właściwe, w każdym innym przypadku jest grzechem.*** Mam tylko krótkie i proste pytanie do Ciebie: czy uważasz Jezusa Chrystusa za Boga? Czy słuchasz i stosujesz się do Jego słów? Nie mówię o encyklikach i bullach papieskich. Z Twoim powyższym zdaniem "homoseksualizm jest grzechem" zgodzi się Kościół. Jezus czyli Bóg - nie. ***Cała wiara i nauka chrześcijańska jest pod tym względem niezwykle spójna, nie ma tu jakiś ustępstw*** - W tej kwestii jest właśnie niespójna ze Słowem Chrystusa. Odeszła od Niego. Oddziel naukę czy tradycję Kościoła od nauk Chrystusa i ustal co jest ważniejsze. Co stoi wyżej? ***Jeśli chcesz podyskutować o konkretnych fragmentach Biblii, musisz porozmawiać z osobami, które się na tym dobrze znają. Chyba praktycznie każdy fragment w Biblii jest niezwykle głęboki i można z niego wyczytać znacznie więcej treści niż początkowo nam się wydaje.*** Trzeba jakiejś karkołomnej gimnastyki by czytać "czarne" gdy Chrystus mówi "białe", by wyczytać w Ewangelii JAKIEKOLWIEK słowa Jezusa i tak je zinterpretować by obronić tezy o potępieniu przez Niego homoseksualistów i homoseksualizmu. To nie jest chrześcijaństwo. To jest pycha i diabelstwo. Owszem, masz rację, "każdy fragment Biblii jest niezwykle głęboki", ale Ty dokopałeś się aż do piekła.

  • ~lama (13.05.2013 15:52:05)
    @Jimmy - Pan Bóg stworzył nas tak, że tylko w sakramentalnym związku faceta i babki życie seksualne jest właściwe, w każdym innym przypadku jest grzechem. Cała wiara i nauka chrześcijańska jest pod tym względem niezwykle spójna, nie ma tu jakiś ustępstw. Jeśli chcesz podyskutować o konkretnych fragmentach Biblii, musisz porozmawiać z osobami, które się na tym dobrze znają. Chyba praktycznie każdy fragment w Biblii jest niezwykle głęboki i można z niego wyczytać znacznie więcej treści niż początkowo nam się wydaje. Dlatego tego nie da się załatwić na zasadzie "pokaż mi fragment w którym jest napisane tak a tak" - to nie jest instrukcja obsługi! Może przeczytaj sobie np. tutaj: http://homoseksualizm.chrzescijanin.pl/modules/sections/index.php?op=viewarticle

  • ~xavi (13.05.2013 15:35:23)
    I pomyśleć, że żaden obcokrajowiec nie mógłby powtórzyć pasji Poziomki. Bez katy kibica nikt by go nie wpuścił na stadion :)

  • ~zagłębiak (13.05.2013 14:04:12)
    Poziomka jak opierdolisz pęto,to zrezygnuje z kupna Polonii i dam ci ciaka

  • ~Jimmy (13.05.2013 11:09:45)
    ***Jimmy! Znasz dokładnie myśli Jezusa? Wiesz co myślał o pedalstwie?*** Co MYŚLAŁ? To jakiś żart? Nie możesz oprzeć się na słowach wypowiedzianych przez Jezusa i potępiających homoseksualistów czy homoseksualizm więc opierasz się na własnych projekcjach dotyczących Jego myśli (!), które tylko Ty słyszałeś? ***Oczywiście, że nie potępiamy tych biednych ludzi, ale ich skłonności.*** Potępiacie wbrew Jezusowi. ***Pan Jezus nie powiedział do Magdaleny - ok jesteś cool, pokaż co umiesz, tylko, żeby już więcej nie grzeszyła.*** Pan Jezus na pewno spotkał na swojej drodze niejednego homoseksualistę i nie uznał za stosowne potępić ich samych ani ich czynów. Ale co ja tam wiem. Czytałem przecież tylko Ewangelie. To Ty znasz Jego myśli.

  • ~Jimmy (13.05.2013 10:57:35)
    @lama: ***Jimmy - sorry, ale to co piszesz jest kompletnie bez sensu; Pan Jezus nigdy nie potępiał ludzi, ale potępiał ich złe czyny*** - Owszem, no i właśnie sęk w tym, że nie potępił ANI homoseksualistów ANI ich rzekomo "złych" czynów. A przecież mógł to zrobić, miał odpowiednią bazę w Starym Testamencie, który tak często cytował. Dlaczego akurat tego nie zacytował? Dlaczego to całkowicie pominął i nie potępił ani homoseksualistów ani czynów homoseksualnych? Potrafisz się nad tym uczciwie zastanowić? Moja odpowiedź jest taka: Jego nauki znosiły i unieważniały jakiekolwiek podziały rasowe, płciowe, seksualne, klasowe, narodowe etc. Zadawał się z biednymi, poniżonymi, wykluczonymi, pogardzanymi. Z prostytutkami, z celnikami, z "obcymi", z marginesem. Kto jest teraz wykluczonym i pogardzanym marginesem? Czy umiemy spojrzeć na Roma czy homoseksualistę i zobaczyć w nich Jezusa? Czy potrafimy tak kochać? Ty potrafisz? ***Ta Prawdziwa Miłość jest często trudna (w rozumieniu świata) i wymagająca, w tym wymaga ona odrzucenia złych czynów, gdyż one stanowią zaprzeczenie Miłości.*** Złych w rozumieniu kogo? Twoim czy Boga? To Bóg jest Miłością. To Jezus jest Bogiem. To Jezus nie potępił nigdy NASZYCH BRACI I SIÓSTR HOMOSEKSUALNYCH ani ich czynów.

  • ~kłamiesz Jimmy (13.05.2013 10:55:21)
    Cała kultura po 1968 r jest ufundowana na gównianym przeciwstawieniu rzekomo wolnej jednostce i hierarchicznej organizacji. Jimmy! Znasz dokładnie myśli Jezusa? Wiesz co myślał o pedalstwie? Myślisz , że powiedział "ok ubijajcie kutasami gówno w dupie drugiego bo to jest cool". Kto Ci tak zrył beret? Oczywiście, że nie potępiamy tych biednych ludzi, ale ich skłonności. Pan Jezus nie powiedział do Magdaleny - ok jesteś cool, pokaż co umiesz, tylko, żeby już więcej nie grzeszyła.

  • ~Antykibol (13.05.2013 10:41:26)
    Kibice to patrioci ? Kibice tak. Ale nie kibole.

  • ~Tony Halik (13.05.2013 04:06:13)
    Dlaczego nie przez Kamczatkę do Zanzibaru batyskafem?

  • ~lama (13.05.2013 02:27:49)
    @Jimmy - sorry, ale to co piszesz jest kompletnie bez sensu; Pan Jezus nigdy nie potępiał ludzi, ale potępiał ich złe czyny. Miłość taka, jaką przekazuje nam Pan Bóg, nie polega na ciągłym poklepywaniu po plecach i mówieniu "to jest fajne" w każdej sytuacji. Ta Prawdziwa Miłość jest często trudna (w rozumieniu świata) i wymagająca, w tym wymaga ona odrzucenia złych czynów, gdyż one stanowią zaprzeczenie Miłości.

  • ~Poziomka (13.05.2013 01:11:48)
    (zjeżdża pół świata, dociera do Indonezji, gdzie udaje się na lokalne derby, jadąc w kierunku stadionu na dachu rozklekotanego pociągu zapoznaje się z sympatycznymi skądinąd mieszkańcami dżungli, rozpoczyna się pogawędka, gdy wymawia nazwę kraju swego pochodzenia jeden z miejscowych kibiców siedzący obok niej i mający ze sobą fanowski szalik złożony z zielonych, białych i czerwonych liści egzotycznych drzew z nieukrywaną fascynacją zadaje pytanie ,,a jak tam Legia?")

  • ~Roman Kołtoń w Cafe Futbol (13.05.2013 00:59:58)
    to znaczy Mati, ja powiem tak, tak zwana Poziomka, baaardzo sympatyczna dziewczyna, jeździ po świecie oglądać mecze, bo w Polsce poziom piłki to kabaret, kabaret no.

  • ~Mati Borek w Cafe Futbol (13.05.2013 00:59:00)
    Roman, a co Ty o tym sądzisz, jak Ty to widzisz, czy takie wyjazdy mają sens, czy Poziomka to może być nowa jakość w polskim futbolu, o którą już dawno postulujemy w tym studio i przy każdej możliwej okazji.

  • ~Jimmy (12.05.2013 23:48:39)
    ***św Paweł i jego listy są w kanonie biblijnym a to Kościół jest mistycznym Ciałem Chrystusa. Jeśli wyznajesz swoją własną interpretację nauk Mesjasza to daleko nie zajedziesz.*** --- Zamiast słuchać "mistycznego Ciała Chrystusa" wolę jednak słuchać Chrystusa - nie tych, którzy wiedzą lepiej od Niego co On powiedział. Ciekaw jestem na czym opierasz swoją "interpretacje nauk Mesjasza" bo przecież nie na... naukach Mesjasza. A może tym Mesjaszem jest dla Ciebie Paweł? Dokąd to "zajechałeś"? Najważniejsze i w Biblii i w chrześcijaństwie jest Przykazanie Miłości. Paweł błądził w tej sprawie bo był człowiekiem ograniczonym kulturowo i czasowo (homofobia w tamtej epoce była normą). Jezus jako Bóg operował perspektywą wieczności. Wiedział, że to co powie będzie obowiązywało zawsze - zarówno w pierwszym wieku jak i w trzydziestym. Nie był uwikłany żadnymi kulturowymi naleciałościami. Paweł był. Jezus mówił o miłości bliźnich. Nie dzielił ich w żaden sposób - seksualny, płciowy, rasowy czy narodowy. Oto dowód Jego boskości: epoki się zmieniały, kultury i cywilizacje upadały - a Jego słowa są ponadczasowe bo On jest ponadczasowy. Trudno mieć pretensje do Pawła. Był człowiekiem, był uzależniony od swego czasu - i jego poglądy też takimi były. Kościół też jest ludzki. Myślę, że kiedyś dojrzeje do zmian w tej kwestii tak jak dojrzewał do wielu innych w przeszłości. Będzie tak jeżeli wróci do Źródła, do Jezusa. Który - powtarzam - PRZEZ CAŁE SWOJE ŻYCIE NIE WYPOWIEDZIAŁ ANI JEDNEGO SŁOWA PRZECIWKO NASZYM HOMOSEKSUALNYM BLIŹNIM. Trochę wątpię w sens tej dyskusji. Nie zmienię tak łatwo świata, zawsze będzie toczyć go nienawiść. Umiarkowanie wierzę, że Cię przekonam. Kiedyś i tak zrozumiesz.

  • ~b. (12.05.2013 22:27:13)
    To Goud też przeczytasz?:> A nick poznajesz? Elo big up ;)

  • ~b. (12.05.2013 22:27:12)
    To Goud też przeczytasz?:> A nick poznajesz? Elo big up ;)

  • ~Paweł Zarzeczny (12.05.2013 22:16:44)
    Truskawka, Malinka czy jak ci tam... Jak chcesz możesz zawsze zatrzymać się w jednym z moich luksusowych apartamentów rozmieszczonych na całym świecie. W łóżku oczywiście. Ale bez emblematów Widzewa albo będzie wpierdol.

  • ~kłamiesz Jimmy (12.05.2013 22:12:58)
    Jezus nie mówił nic o sprzedawaniu meczów, finansowych przekrętach na giełdzie. Oczywiście, że Jezus nie był ani lewakiem ani prawakiem, ale św Paweł i jego listy są w kanonie biblijnym a to Kościół jest mistycznym Ciałem Chrystusa. Jeśli wyznajesz swoją własną interpretację nauk Mesjasza to daleko nie zajedziesz.

  • ~kono (12.05.2013 21:38:35)
    Czy to Weszło czy Pudelek

  • ~poziomkafan (12.05.2013 21:19:36)
    Bravo Poziomka, bravo Ivan Udarevic!

  • Piotr Tomasik (12.05.2013 21:13:01)
    @ciekawy: Tak, jest tutaj -> http://worldismine.pl/

  • ~„Poziomka”. (12.05.2013 20:19:48)
    żeby podróżować po świecie, nie trzeba mieć pieniędzy, wystarczy tylko się kurwić

  • ~magazynier (12.05.2013 20:18:56)
    a karta kibica typu złota uniwesalna niepodrabialna gdzie?toż nie wpuszczą w cywilizacji bez takowej...

  • ttj (12.05.2013 20:16:27)
    jebać jezua zeua pawła i gawła jebane katole. Dalej czćijcie piaskowego murzyna, szkoda, że w chochliki nie wierzycie, no ale historię z brzozą łykacie więc jest OK!

  • (12.05.2013 20:10:06)
    Ciekawe czy na każdy z tych 100 meczów będzie musiała wyrabiać karty kibica.

  • ~przywiozą pierogi i zdjęcia z meczów Widzewa (12.05.2013 19:28:52)
    zdjęcia proponuję obejrzeć w necie a pierogów objesz się jak wrócisz jeśli wcześniej nie spadniesz z wagonu w Indonezji. olkiewicz, pięknie, że dziewczyna spełnia marzenia, ale zamiast to ciekawie opisać, ty wpierdalasz race, tvn i szechtera

  • ~Józef Wojciechowski (12.05.2013 19:24:26)
    Ostatni raz jechałem autostopem w 1979 r.

  • ~Głos Rozsądku (12.05.2013 18:30:50)
    Kurwy i pedały do gazu!

  • ~troll (12.05.2013 18:23:05)
    Ciekawe kto za to zapłaci???

  • ~ Sierżant sztabowy Bogdan Petrycki (12.05.2013 18:08:56)
    Pierdolisz się, czy trzeba z tobą chodzić?

  • Stargardzka zmora Stanowskiego powraca (12.05.2013 17:59:01)
    @adamir: tak, kurwa zjebie pierdolony, bo ty dzieci utrzymasz

  • ~HAHAHAHA (12.05.2013 17:58:51)
    Jezu jak mnie śmieszą te pstryczki w stronę GW i TVNu. Żenujące się to już robi.

  • ~Stanislaw Levy (12.05.2013 17:48:53)
    (Rzuca marynarką i opluwa kierownika drużyny.Po meczu rozpoczyna bójkę z Tadeuszem Sochą,z podbitym okiem wypija w 10 sekund 0,5 litra cytrynówki.Idzie po czworakach do szatni Piasta i puszcza pawia z całą zawartością żołądka na Darka Trelę.Skandal wisi na włosku.)

  • ~głos w dyskusji (12.05.2013 17:16:09)
    "Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego." Dziękuję, dobranoc.

  • ~Jimmy (12.05.2013 16:55:39)
    Mówiłem o Jezusie, nie o Pawle. To Jezus jest Bogiem, nie Paweł. "Poczytaj listy św.Pawła o pedalstwie a DOPIERO POTEM tłumacz nauki Jezusa". Dopiero potem? To jaką ty stosujesz kolejność, dobry człowieku? Jezus na drugim miejscu? Czy jesteś wyznawcą religii o nazwie "pawlianizm" albo "pawliaństwo"? Jezus jest Bogiem. Jezus jest miłością. Jezus nie wypowiedział ani jednego słowa przeciwko naszym braciom i siostrom - nieheteroseksualistom. A to lewak!

  • ~Kłamiesz Jimmy (12.05.2013 16:39:20)
    Poczytaj listy św.Pawła o pedalstwie a dopiero potem tłumacz nauki Jezusa. Lewacki hipokryto

  • ~Morświn z Zelety (12.05.2013 16:35:34)
    co ty wiesz o Hurghadzie ?

  • ~Stiffler\'s Mom! (12.05.2013 16:25:05)
    Bez kozery!!!! hahahahaha

  • ~xxx (12.05.2013 16:22:13)
    (Po meczu antagonistycznie do siebie nastawionych drużyn spotykają się litar i staruch. Litar ze łzami w oczach ściąga rękawiczkę i podaje dłoń staruchowi "Chapeau bas za to, co robisz. Mimo, że normalnie nie podałbym ci ręki, bo jesteśmy z dwóch antagonistycznie do siebie nastawionych spotkań, to masz taką samą pasję jak ja i cię szanuję". Obserwujący to wydarzenie Arboleda płacze)

  • ~portal socjalny (12.05.2013 16:22:08)
    ale i tak brawo za odwage

  • ~Jimmy (12.05.2013 16:00:08)
    ***- Niedawno w Warszawie dziewczyna z Legii zaczepiła mnie i zapytała, czy to ja jestem „Poziomka”. Zdjęła rękawiczkę i powiedziała: „Chapeau bas za to, co robisz. Mimo, że normalnie nie podałabym ci ręki, bo jesteśmy z dwóch antagonistycznie do siebie nastawionych spotkań, to masz taką samą pasję jak ja i cię szanuję”. Ale nie każdy taki jest.*** --- Naprawdę jest za co chwalić. Zwłaszcza za podejście "nie podam ci ręki bo jesteś z obcego plemienia. Którego nienawidzę. Bo jest obce." Oto prawdziwie chrześcijańskie podejście do bliźniego. Tak, miej swoje jaskiniowe zasady, nienawidź i gardź wszystkimi, którzy nie są "od nas". Nie tylko nie podawaj ręki - podawaj kamień. Bij i piętnuj wszystkich, którzy mają "nie takie" pochodzenie, kolor skóry i orientację seksualną. Niech żyje brunatny kibolski etos!

  • ~tomek (12.05.2013 15:55:19)
    No super sprawa, sam bym tak chcial. Tylko niech nie pierdoli ze nie potrzea na to pieniedzy. Juz same bilety na mecz troche kosztuja.

  • ~justin18 (12.05.2013 15:53:22)
    Piast ze Śląskiem to parodia futbolu..., kurwa, kiks za kiksem, ale heja do przodu.

  • ~gekon tokke (12.05.2013 15:45:02)
    no i czym ona się różni od żula spod sklepu? Tyle samo daje społeczeństwu i tak jak żul żebra na chlanie, tak ona żebra o podwiezienie.

  • ~Widzew (12.05.2013 15:41:49)
    Powodzenia Poziomka Ciekawe ilu z komentujących ten tekst , obsrało by się po pachy gdyby ktoś im zaproponował podobną wyprawę .

  • ~jaku (12.05.2013 15:35:50)
    To teraz Widzew w swoim wyobrażeniu będzie miał fancluby na całym świecie ;-) dla Poziomki graty za realizację własnych marzeń!

  • ~ciekawy (12.05.2013 15:31:24)
    Jest jakiś jej blog albo cos gdzie bedzie mozna ogladac co robila fotki z podrozy itp. ? :))

  • ~lincoln (12.05.2013 15:20:05)
    Co za walnięta baba, szkoda słów..

  • ~@~rex (12.05.2013 15:10:46)
    Jej sprawa, jej problem. Może wrócić z jakimś ciapatym bękartem, a może wrócić ze wspomnieniami na całe życie. Generalnie spora odwaga, trochę głupoty, ale takak jest młodość.

  • ~adamir (12.05.2013 14:51:30)
    @siwa: płakać to ona będzie jak ją ktoś uprowadzi, albo zgwałci i na tym się skończy to autostopowanie. Ale wtedy będzie juz za późno...

  • ~a\'propo widzewa, pierogów i herbaty (12.05.2013 14:49:42)
    RTS gotuje herbatę w wodzie po pierogach!

  • ~rex (12.05.2013 14:48:18)
    Tyle, ze jej mama ją urodziła, wychowałą, pewnie zadbałą o jakiś wykształcenie a ta co da światu? Podróże po stadiona a może coś więcej w zamian za darmowe noclegi? Potem urodzi "może" dzidziusia jak będzie ryczącą 40 echą i będzie narzekać że jest ograniczana.

  • ~do Ćwiąkały (12.05.2013 14:43:48)
    ogarnijcie te komentarze bo od jakiegoś czasu jest w nich wybitny burdel. Pełno jakiegoś spamu, reklam i innego syfu.

  • ~siwa (12.05.2013 14:42:59)
    hejterzy lepiej siedzieć na necie i się wykazywać mocą klawiatury nie? żaden z was dupy nie rusza pewnie dalej jak do sklepu..żal Poziomka pamiętaj-cały WidzeW zawsze z tobą

  • ~Stanislav Levy (12.05.2013 14:33:04)
    (Gliwice całe w ekskrementach)

  • ~DLC (12.05.2013 14:32:15)
    Mogła by chociaż sprawdzić albo jeśli sprawdziła to napisać którzy kibice mają najdłuższe przyrodzenie albo są najlepsi w łóżku bo kogo to interesuje że jakaś baba jeździła po świecie oglądać mecze.

  • ~mario (12.05.2013 14:30:38)
    Jeśli wybierzesz jakiś mecz w Swiss zapraszam,oferuję nocleg.

  • ~Stanislav Levy (12.05.2013 14:30:20)
    You’ll Never Drink Alone...

  • ~adamir (12.05.2013 14:20:22)
    Kurwa, gdzie te czasy, gdy baby nie włóczyły się po świecie, tylko robiły to co do nich należy. Kolejna lewacka "wyzwolona", która pewnie dzieci nie ma, bo to niewygodne, tylko woli podróżowac. Ciekawe tylko kto zajmie się nią na starość będzie płacił na jej emeryturę.

  • ~jaja ture (12.05.2013 14:19:55)
    nie ma to jak zdjąć rękawiczkę i powiedzieć: "czapki z głów" ("chapeau bas")

  • ~... (12.05.2013 14:12:27)
    5:1 z Rakowem:)

  • ~gimbus (12.05.2013 14:11:23)
    Niech się panna kurwa zdecyduje, jest warszawska, czy łódzka?

  • ~Widac że z Łodzi (12.05.2013 14:09:45)
    Podróże za darmo, jazda na dachach pociągu, ściąganie znajomych na drugi koniec Europy, żeby przywieźli pierogi za friko..Daj, daj...

  • ~T O R R O (12.05.2013 14:04:39)
    Po jednej fotce wnosze,ze ty kobietonie wlasnie jestes modelowym przykladem morswina .

  • ~Kazimierz Węgrzyn (12.05.2013 14:02:04)
    Ładna, naprawdę bardzo ładna dziewczyna

  • ~magazynier (12.05.2013 13:56:17)
    a co kurwa macie do pracy na magazynie ?

  • ~DO (12.05.2013 13:50:30)
    GARÓW I MOPA BABO!!!!!

  • ~Jakub Olkiewicz (12.05.2013 13:50:15)
    (zazdroszcząc Poziomce wpierdala gofra z poziomkami)

  • ~morświn z whirpoola (12.05.2013 13:46:42)
    jestem basenowym morświnem i dobrze mi z tym...ale lepszym morświnem bo do arabów nie jeżdżę wole wydawać kasę u hiszpanów lub greków

  • Stargardzka zmora Stanowskiego powraca (12.05.2013 13:45:20)
    Ha,ha czyli żona Stana jest okołobasenowym morświnem.

  • ~linekmks (12.05.2013 13:37:48)
    Warszawska za Widzewem - wszystko wina Legii

  • ~bolo (12.05.2013 13:36:38)
    Była wczoraj w Białymstoku na meczu

  • ~xxx (12.05.2013 13:36:22)
    Zapraszam ciebie do programu eRmail: Masz 4 formy zarabiania w programie. Nie mam pewności jednak, że ten program działa. Przejrzałem różne fora i nie ma tam potwierdzenia dokonania przelewu (minimalna kwota to 200zł). Jednak chcę to sprawdzić, bo program wydaje się ciekawy. Na tą chwilę mam 29,06 zł, a zapisałem się 9 maja. Jak masz ochotę na rejestrację to zapraszam (tylko mail aktywacja): http://www.ermail.pl/link/eX2TTJ2mYTC7YmAVmjAJ7j2c7JYAAXal Jeśli nie interesuję ciebie ten temat, to zignoruj ta wiadomość pozdrawiam

  • ~mo (12.05.2013 13:32:38)
    ciekawy artykuł, ale: "Ja takich ludzi nazywam około basenowymi morświnami. " - kurwa, kto redagował ten tekst? do poprawy!

  • ~rower wigry III (12.05.2013 13:31:51)
    porusza się po jednej z głównych ulic Wrocławia. Wydobywają się z niego odgłosy skrzypienia. Za kierownikiem wąsaty przybysz z Ołomuńca pod wpływem alkoholu. Wygraża pięścią kierowcom .

  • ~Siedzę w robocie i opalam się (12.05.2013 13:30:58)
    ciekawe czy w łóżku się spełnia czy leży jak kłoda

  • ~wszystko fajnie ale (12.05.2013 13:28:41)
    piętno bycia kibicem Widzewa zostaje.. Szkoda dziewczyny bo widać że nie głupia.

  • ~ja (12.05.2013 13:26:39)
    ostatni kurwy