Józef Młynarczyk: - Ronaldo musiał coś sobie oczywiście wymyślić...

28 czerwca 2012 - 00:24


- Pierwszy strzelać powinien Ronaldo. Ale nie, on się ustawił na końcu. Wymyślił sobie, że wykona ostatniego karnego, pobiegnie w trybuny, wszyscy zrobią mu zdjęcia i on będzie na czołówkach gazet na całym świecie. Stanęło na tym, że ten, który wydaje się najsilniejszy psychicznie nie podszedł nawet do „jedenastki”. A powinien... - nie ma wątpliwości po meczu Hiszpania-Portugalia Józef Młynarczyk.

Centymetry, a może i milimetry przy strzale w poprzeczkę Bruno Alvesa, a także przy ostatnim uderzeniu Fabregasa rozstrzygnęły o wyniku. O tym, kto zagra w finale, zadecydowały detale.
Portugalczycy w rzutach karnych zrobili duży błąd - ustalili złą kolejność. „Jedenastki” ułożyły się dla nich znakomicie, po pierwszym obronionym strzale powinien podejść ktoś, kto jest niezwykle pewny i mocny psychicznie. Moutinho podszedł natomiast jakimś truchcikiem tak, jakby w bramce wisiał ręcznik. Pojęcia nie mam, co on chciał zrobić. Tak się karnych nie uderza, a na pewno nie jednemu z najlepszych bramkarzy na świecie. Casillas go wyczuł, oddali prowadzenie za frajer i się zaczęło... Moim zdaniem, pierwszy strzelać powinien Ronaldo. Ale nie, on się ustawił na końcu. Wymyślił sobie, że wykona ostatniego karnego, pobiegnie w trybuny, wszyscy zrobią mu zdjęcia i on będzie na czołówkach gazet na całym świecie. Stanęło na tym, że ten, który wydaje się najsilniejszy psychicznie nie podszedł nawet do „jedenastki”. A powinien...

W pewnym momencie wydawało się, że Rui Patricio zostanie bohaterem Portugalczyków. Nie dość, że obronił pierwszy rzut karny, to wcześniej ratował tyłek swoim kolegom.
Del Bosque jest na tyle inteligentny, że jak zobaczył, iż środkiem nie idzie - rywal gra wysoko, pressingiem, zagęszcza środek pole - to wpuścił do gry szybkich skrzydłowych, Navasa i Pedro. W tym momencie Portugalia przestała dominować. Właśnie w dogrywce do roboty wziąć się musiał bramkarz, błysnął dwukrotnie i uchronił ich przed utratą gola, który wisiał w powietrzu. Czuł się dobrze między słupkami, było to widać.

Magia hiszpańskiej tiki-taki na Portugalczyków kompletnie nie zadziałała, świetnie byli ustawieni i zorganizowani w drugiej linii.
Bento znakomicie rozpracował Hiszpanów. W pierwszej połowie oba zespoły grały z dużym respektem dla siebie, ale to Portugalczycy prezentowali niewygodny pressing, ustawili się blisko siebie, atakowali na połowie rywali, nie pozwolili rozwinąć skrzydeł. Efekt? Przed przerwą Hiszpania oddała dwa strzały z dystansu. Niecelne. Po przerwie historia prawie się powtórzyła. Taktyka Bento się sprawdziła, ale tylko na 90 minut. Portugalia zostawiła na boisku za dużo zdrowia, bo w dogrywce stracili już kontrolę nad tym, co się działo. Zeszło z nich powietrze, a jeszcze rezerwowi z Hiszpanii robili spory szum.

Mówi się, że piłkarze del Bosque męczą, zanudzają i usypiają tym swoim stylem, wymianami podań i ciągłą grą wszerz. Dotarli do finału zasłużenie?
Chyba tak. Może i sprzyja im szczęście, ale przede wszystkim grają znakomicie w obronie. W pięciu meczach stracili tylko jednego gola. Ich grę trzeba jednak zrozumieć. Hiszpanie mają za sobą długi sezon, niektórzy w nogach ponad 70 spotkań i udział we wszystkich możliwych rozgrywkach. Oni mają prawo być zmęczeni. Zresztą, widać, że brakuje im błysku i świeżości. Ja natomiast już przed turniejem postawiłem na Niemców, od dawna robią na mnie duże wrażenie, i tego się trzymam.

A Portugalia? Ten półfinał i otarcie się o finał to dla nich sukces?
Poza rokiem 2004, kiedy w finale przegrali z Grecją, to nie przypominam sobie ich wielkich triumfów. Były tam w ostatnim czasie różne zmiany trenerów i nikt z tą drużyną nie mógł sobie poradzić. Od dawna są tu świetni piłkarze z najmocniejszych klubów Europy, ale nikt nie potrafił tego odpowiednio ułożyć. Bento przekonał zawodników, że tylko poprzez kolektyw mogą osiągnąć sukces. A indywidualne popisy - bo tam każdy chciał błyszczeć, tworzyły się różne dziwne grupki - mieli zostawić dla siebie. I zostawili, bo przecież z trudem awansowali na Euro. To głównie zasługa trenera. On jest ojcem tego sukcesu.

Rozmawiał PIOTR TOMASIK












Tagi: , ,

Komentarze

  • ~Józef Młynarczyk (28.06.2012 23:03:02)
    Dobra , chuj tam z karnymi.Tasuj kurwa !

  • ~Młynarczyk wypił za dużo (28.06.2012 20:42:40)
    i plecie bzdury.Ronaldo został tak ustawiony przez trenera i byl niepocieszony po tym co się stało.Rozumiem różnych nieudaczników zazdroszczących Ronaldo ale Młynarz?Też go złapało?

  • ~panPielgrzym (28.06.2012 17:12:37)
    tiki taka to nie jest określenie na wymianę tysiąca podań przez Hiszpanów (czy inną nację)!!! dlaczego cały czas powielacie ten błąd??? zresztą zapytajcie Kowalczyka powinien wam to wyjaśnić.

  • ~eqr (28.06.2012 16:51:41)
    Ja Pierdole ale ryj ma ten Młynarczyk,ciekawe ile ten skurwysyn wychlał litrów budki na zgrupowaniach reprezentacji?Są takie statystyki,orientujecie się?Proszę o odpowiedż?

  • ~nonono (28.06.2012 14:40:34)
    jak tak czytam niektóre komentarze to mam ochote zacząć krzyczeć. Ronaldo nie decydował o kolejnosci tylko Bento. I gdy właśnie trener spytal go czy może strzelac ostatni zgodził się. i teraz wielka afera o to że chciał być osttani żeby potem było ze dzieki niemu wygrali. Przeciez te domysły są żałosne. Gdyby był pierwszy tez by pewnie było źle niewiadomo dlaczego. Cr7 jest swietnym pilkarzem i uwazam ze i tak euro 2012 moze zaliczyc do udanych.

  • dr_oekter (28.06.2012 13:39:06)
    Zapraszam na nowy blog poświęcony językowi niemieckiemu ! :) niemiecki24.blogspot.com

  • ~ahaa (28.06.2012 13:38:15)
    boże ludzie! odczepcie sie od ronaldo!przeciez to trener ustala kolejnosc!

  • Ekspert pucharu Weszło! (28.06.2012 12:23:47)
    Przecież Cristiano miał strzelać jako ostatni, ponieważ potrzebował czasu, żeby żelik podsechł.

  • Underdog Football (28.06.2012 12:11:59)
    wymyślEć, ja myślim ty myślisz?

  • ~szkoda forsy (28.06.2012 12:06:08)
    Z takiego meczu można wyciągnąć wiele wniosków.Ale wystarczą dwa. 1.Kliczkowie nie są żadnym fenomenami w boksie, tylko nie mają dobrych przeciwników. 2.nasi kopacze nie mają żadnych szans na sukcesy, bo nawet porównując ich do drewna należy zauważyć, że jest drewno raczej topolowe niż dębowe.

  • ~Fajfus (28.06.2012 12:00:45)
    Przykro mi, ale ci ktorzy mowia ze to trener sam podejmuje decyzje kto strzela karne i w jakiej kolejnosci, chyba nigdy nie grali w pilke...

  • ~realista---------------------------------------------------------------------------------------- (28.06.2012 11:56:32)
    ty kurwa Młynarczyku zgłupiałeś ze starości? Czy głupota to już u ciebie od urodzenia? Ronaldo nie chciał strzelać pierwszy karnego po ostatnich wpadkach i po prostu troche się bał . Tak ciężko to zrozumieć? ?

  • ~acor (28.06.2012 11:23:25)
    Jak chcesz uderzyć psa, kij zawsze się znajdzie. Ronaldo "powinien strzelac pierwszy"...A DLACZEGO właściwie powinien ? Panie Mlynarczyk, wyobraź sobie Pan, że jesteś trenerem i jest konkurs jedenastek- czy NA PRAWDĘ wystawiasz Ronaldo jako pierwszego, znając jego dotychczasową historie rzutów karnych ?

  • ~zyx (28.06.2012 11:16:15)
    mówiłem cer sie obsral jakz zwykle lamus i tyle hahah Visca El Barca,Visca El Catalunya Hala Cesc :) Sara

  • ~abjroturyhukomul (28.06.2012 11:08:13)
    oo, nie wiedziałem, że Młynarczyk w sztabie Portugalii był!

  • ~fu fu (28.06.2012 11:07:17)
    Moim zdaniem wczoraj potwierdziła się stara prawda. Karne to loteria. Ilu znakomitych piłkarzy chybiało w takich momentach? Mnóstwo.

  • ~eurokwasio (28.06.2012 11:03:18)
    od kiedy to Ronaldo jest mocny psychicznie? przecież on się często spala w ważnych chwilach

  • ~Józef Młynarczyk (28.06.2012 10:52:29)
    Potasuj, kurwa!

  • ~mietek (28.06.2012 10:44:19)
    Ronaldo w półfinale ligi mistrzów nie strzelił, i pewnie przez to nie dali go do strzelania

  • ~xxx (28.06.2012 10:43:37)
    Błąd własny - dorzuć jeszcze czy też strzela tomahołki.

  • ~Wujek Dobra Rada (28.06.2012 10:28:12)
    Na końcu strzelają zawsze najmocniejsi. Bo wtedy jest większa presja niż przy pierwszym karnym.

  • ~ale pierdolenie (28.06.2012 10:18:21)
    Po byłym piłkarzu bym się tego nie spodziewał. Halo, trener ustala kolejność, więc sie odpierdol pan od Krystyny. Przeciez dopiero byłaby afera, gdyby sie wpychał przed kogoś... Głupota jest chyba zaraźliwa, bo najpierw Stanowski o tym pierdolił, teraz Młynarczyk. Po pierwszym to wiadomo, że można sie spodziewać każdego kretyństwa, ale po piłkarzu?

  • ~Józef, kim ty kurwa jesteś? (28.06.2012 10:06:57)
    Józef, kim ty kurwa jesteś?

  • ~figo (28.06.2012 09:50:26)
    Cioty Jebane Ronaldo jest The Beast

  • ~11111111111111111111111111111 (28.06.2012 09:38:19)
    A szkoda tej Portugalii - dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie turnieju... Nie spodziewałem się po Krystynie aż tyle dobrego, ale tomahowki mu nie wychodzą.

  • ~Apacz (28.06.2012 09:28:39)
    Ktoś mi podpierdolił mój tomahawk. Czyżby to niejaki Krystian Ronald?

  • ~Paulo Bento (28.06.2012 09:20:52)
    C.Ronaldo nie był desygnowany do wykonywania jedenastki jako ostatni. Piątego karnego miał strzelać Eusebio.

  • ~claudio (28.06.2012 09:16:13)
    zgadza się wszystko - hiszpanie już w 2010 niczym nie zachwycali w ofensywie ,ale futbol raczej nigdy nie był sprawiedliwy, zespoły ofensywne prawie zawsze płaca cenę za styl ,dopóki przepisy się nie zmienią ,będziemy mieli "wybrakowanych " mistrzów. a pomysłów jest sporo i widowiska z pewnością byłyby ciekawsze ,ale wtedy przekręty będą niemożliwe , i tu leży pies pogrzebany.

  • ~k (28.06.2012 08:58:14)
    co za pierdolenie... co on powiedzial, czego nie mogl powiedziec babiarz, iwanski, zul pod sklepem, czlowiek w tramwaju albo ali agca?

  • ~jejku (28.06.2012 08:57:46)
    Wczoraj w cafe euro Boniek bronił Engela, i gadał coś o 20letnich dziennikarzach nie pił czasem do jakiegoś Ćwiąkały?

  • ~wlodek (28.06.2012 08:53:25)
    Fajnie sie gada po meczu.Kto pierwszy,kto ostatni i najlepiej jeszcze,że w ten odwrotny róg,niż tam gdzie rzuci sie Cassilas.No,i jeszcze,że zrobi sobie zdjęcie jakby ich miał mało...Zazdrośnik...

  • ~jejku (28.06.2012 08:45:52)
    To ten autorytet co chlał na każdym zgrupowaniu kadry? To wasz autorytet!? Sorry to już wole pucusia Ronaldo.

  • ~do p. eksperta Młynarczyka (28.06.2012 08:42:20)
    kto niby rozegrał PONAD 70 spotkań w tym sezonie?

  • ~Błąd Własny (28.06.2012 08:33:02)
    Jeśli czyta Nas Szanowna Małżonka Macieja Iwańskiego chcę zadać jedno pytanie : czy podczas sytuacji intymnych on też cały gada? Bez przerwy?

  • ~Janek Tomaszewski (28.06.2012 08:10:18)
    Za chwilę będziecie mówić Ronaldo kiedy ma zrobić kupkę...Ludzie dajcie se na luz...Jakby strzelał pierwszy i nie strzelił to byście pisali że to wpłynęło na drużynę reasumując zawsze można się do czegoś dopierdolić...

  • ~J. Młynarczyk (28.06.2012 08:06:09)
    Potasuj kurwa

  • ~chalkias gra fest (28.06.2012 08:00:12)
    Młynarczyk - szczera polska twarz. Dać mu na głowę hełm i mógłby grać woja drużyny Mieszka I.

  • ~dr.zygi (28.06.2012 07:23:09)
    Zgadzam sie z kazdym zdaniem Józka. Hiszpania obecnie to nie jest porywajacy atak, to głównie super obrona i bramkarz.

  • ~Cristiano Ronaldo (28.06.2012 03:54:07)
    hehe ten Iwański serio pierdolił że ja strzelam tomahołki? :D

  • ~Majk (28.06.2012 02:51:19)
    Valdes - dokładnie jak piszesz. Wielki teatr, wielka ekstaza, a finał wolnych zawsze taki sam (w trybuny). W meczu z Hiszpanią nawet mnie to już nie emocjonowało. Iwański oczywiście piał.

  • ~prawda boli (28.06.2012 02:40:57)
    ronaldo byl posrany i trener to wiedzial ,wiedzial ze ronaldo zawodzi w karnych o ogromna stawke ,ale musial go wsadzic ,wsadzil jako 5 ,co mu pewnie pasowalo i znajac jego bylo tak jak mlynarczyk mowi ,widzial siebie na pierwszych stronach gazet jako zbawce narodu ;) na szczescie nie zmarnowal kolejnej jedenastki i poszedl w zapomnienie ,skonczcie pierdolic tez glupoty ,jesli ronaldo bylby mocny to powiedzialby trenerowi kiedy i jak chce strzelac i takiemu gierojowi trener by nie odmowil ,on stal jak ciota i nic nie zrobil i nawet nie doczekal sie na strzal ,taki to jest caly ronaldo ,teraz placze ze zlota pilka znowu przepadla ale powie to nie ja nie strzelilem to kto inny ;)))))))))

  • ~Gregorio (28.06.2012 01:46:57)
    No co za brednie... niektórzy sobie wymyślili, że Ronaldo chciał strzelać karnego jako ostatni, żeby "trafić na czołówki gazet", a to są czyste spekulacje, do tego kretyńskie, bo tak naprawdę nie wiemy, dlaczego kolejność była taka, a nie inna. Ja chciałbym zauważyć, że Ronaldo nie pierwszy raz nie strzela karnego w reprezentacji Portugalii jako pierwszy w serii jedenastek: w 2004 strzelał jako czwarty z Anglią, a w 2006 z Anglią jako piąty.

  • ~lol (28.06.2012 01:31:31)
    Ludzie, ale nawet nie wiadomo, czy Ronaldo mial strzelac ostatniego karnego, bo do niego nie doszlo. Moze w ogole nie chcial strzelac Casillasowi. Nie dowiemy sie.

  • Admin (28.06.2012 01:24:32)
    Zawsze trenerzy ustalają kolejność strzelania karnych na podstawie rozmów z zawodnikami, nigdy nie jest to autorytarna decyzja.

  • ~wywiad dyletanta Tomasika (28.06.2012 01:19:22)
    co najgorsze Młynarczyk gada jak dziecko

  • ~oj, Młynarczyk, ale głupoty (28.06.2012 01:14:40)
    Bento ustalił kolejność wykonywania jedenastek, ty powinieneś to wiedzieć bo grałeś w Portugalii

  • ~przestań pierdolić p młynarczyk (28.06.2012 01:12:03)
    trener tak zdecydował ! jeżeli ronaldo by sie nie zgodził to byłaby zenada. zrobil tak jak nakazal trener i znowu .... masz problem. przestań pierdolić człowieku bo wiesz jak bywa w futbolu

  • ~COOO (28.06.2012 01:07:34)
    Ale kurwa pierdolenie. Niektórzy trenerzy (skąd Młynarczykowi się wzięło, że CR decydował? hah) zaczynają od najlepszych, a inni zostawiają na koniec. Choćby ostatnio Drogba, czy Schweini, dawniej np. Del Piero i przecież tak można kurwa nawijać w nieskończoność, a tu nagle wielkie larum. Bo co, bo potrugalski bożek futbolu sobie nie strzelił? BEKA

  • ~valdes (28.06.2012 01:06:43)
    Ronaldo niech już przestanie celebrować te swoje idiotyczne rzuty wolne, bo rzygać sie chce jak to widze, a i pożytku z tego żadnego (spośród 60 zdobytych w tym sezonie goli jedynie 4 padły z rzutów wolnych)

  • ~Matlas (28.06.2012 00:45:28)
    zobaczcie powtorke Bento na lawce pisal na kartce kolejonsc karnych z asystentami a potem w kregu odczytal kolejnosc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • berdi (28.06.2012 00:44:00)
    Panie Józefie., a skąd pan wie kto wymyślił cr7 piątego he ??

  • ~Juzek: (28.06.2012 00:42:53)
    moze za twoich czasow sobie ustalaliscie kolejnosc strzalow,teraz robi to trener kapito??

  • ~Juzek: (28.06.2012 00:42:53)
    moze za twoich czasow sobie ustalaliscie kolejnosc strzalow,teraz robi to trener kapito??

  • ~Z (28.06.2012 00:42:17)
    Naprawde wierzycie ze Bento sam zadecydował który będzie strzelac Ronaldo ? Po meczu Fabs powiedział w wywiadzie ze trenerzy ustawili go jako drugiego ale on poprosił o zmiane kolejności gdyz chcial strzelać jako piąty. Skoro rezerwowy Cesc mogł ustawić sie w kolejności jakiej chciął to napewno Ronaldo podporządkowałby się trenerowi.

  • ~adam (28.06.2012 00:41:07)
    Ale nie, to jest przecież Ronaldo i jemu trzeba koniecznie pocisnąć. Po mojemu to trudniej strzelić piątą jedenastkę niż pierwszą, bo po jej zepsuciu często nic już nie można naprawić.

  • ~adam (28.06.2012 00:38:09)
    Józek, a nie przyszlo Ci do glowy, że Ronaldo to tylko czlowiek i nie daje rady w konkursach jedenastek? Finał LM przeciwko Chelsea, półfinał z Bayernem w tym roku. Moim zdanie nie czul się psychicznie na silach po słabym meczu w jego wykonaniu, a dodatkowo wiedział, że w bramce stoi Iker Cassillas, któremu dziesiątki razy (być może) te karne strzelał. Wiedzial, że to super bramkarz i może go po prostu przeczytać. Pretensję miejcie do Naniego, który wytrącił z równowagi Alvesa, "wpychając" się z niezrozumiałych względów przed niego.

  • ~kolo (28.06.2012 00:34:22)
    to jak jest z tą kolejnością? z tego co mi sie wydaje to ustala ja trener przed samymi karnymi...